Blog

Cover Image

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Każdy z nas pragnie cieszyć się gładką skórą, bez zamartwiania się o nadmierne owłosienie. Masz dość systematycznego powtarzania zabiegów golenia maszynką czy depilacji woskiem? Zamień je na zabieg depilacji laserowej, który zakończy problem z owłosieniem raz na zawsze.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to skuteczna i przede wszystkim bezbolesna metoda usuwania niepotrzebnego owłosienia. Polega na wnikaniu wiązki światła lasera w skórę i niszczeniu cebulki włosa wraz z jej korzeniami. Przeprowadzana jest m.in. na rękach, nogach, a także na delikatniejszych partiach ciała, takich jak pachy czy okolice intymne. Zabieg należy powtórzyć 4-6 razy, aby otrzymać satysfakcjonujący efekt ­­– laser działa bowiem tylko na włosy w fazie wzrostu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla organizmu?

Każdy zabieg jest bezpieczny, jeśli prawidłowo się do niego przygotujemy. Depilacja laserowa jest bezpieczna, ponieważ laser oddziałuje powierzchownie – wnika miejscowo pod skórę (ok. 2 mm) i nie wpływa na homeostazę organizmu. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją ze specjalistą, który określa rodzaj skóry i włosa. Na podstawie badania dobierane są odpowiednie parametry lasera do zabiegów oraz przeprowadzana jest próba laserowa.

Wskazania i przeciwwskazania

Oprócz oczywistej korzyści w postaci gładkiej skóry, zabieg pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Depilacja laserowa to rozwiązanie na lata, co w porównaniu do zwykłej maszynki czy wosku stanowi imponujący rezultat. Dodatkowo, pozwala na pozbycie się wstydliwego problemu, którym przykładowo może być wąsik u kobiet.

Warto jednak pamiętać, że mimo działania powierzchownego, depilacja laserowa jak każdy inny zabieg oprócz wskazań posiada także przeciwwskazania.

Dbając o własne bezpieczeństwo, nie należy wykonywać depilacji laserowej m.in.:

  • w czasie ciąży,
  • na podrażnionej skórze,
  • na świeżej opaleniźnie słonecznej,
  • przy jednoczesnym przyjmowaniu leków światłoczułych,
  • przy występowaniu chorób skórnych, np. łuszczycy, bielactwa,
  • przy występowaniu chorób nowotworowych. 

Po zabiegu

Skóra po depilacji laserowej może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują po 2-4 godzinach od zabiegu, w zależności od własnych predyspozycji regeneracyjnych. Aby uniknąć przebarwień, nie należy wystawiać na działanie słoneczne depilowanego fragmentu ciała oraz przez jakiś czas nie wykonywać na nim zabiegów złuszczających naskórek.

Wróć do bloga
facebook