Blog

Cover Image

Jak długo trzyma się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to przede wszystkim duża wygoda dla kobiety. Dla wielu z nich, to również skuteczny sposób na pozbycie się kompleksów, poprawę jakości życia, przywrócenie pewności siebie. Pewnie wiele z kobiet, które jeszcze same nie poddały się temu zabiegowi, zastanawia się, jak długo może utrzymywać się efekt makijażu? Jak często należy go „poprawiać” wykonywać ponownie?

Czym jest makijaż permanentny?

O tym, dlaczego jest to makijaż trwały, świadczy sposób jego wykonania, który dla zobrazowania całego procesu jego wykonania można powiedzieć, że jest to pewien rodzaj tatuażu, który wykonywane jest przez tzw. linergistkę, czyli osobę specjalizującą się w wykonywaniu zabiegu permanentnego. W trakcie zabiegu zostaje wprowadzony pod skórę specjalny rodzaj pigmentu, który nadaje np. efekt pełności brwiom, podkreśla spojrzenie, czy też uwydatnia kolor ust. O tym, który rodzaj barwnika użyć decyduje linergistka w trakcie pierwszej wizyty, podczas której sporządza również wstępny rysunek, zaznaczając miejsce naniesienia pigmentu. Miejsce penetracji dobiera się do kształtu oka, ust a po zaakceptowaniu przez klientkę „miejsc wkłucia” przystępuje się do wykonania zabiegu. Celem zmniejszenia bolesności zabiegu stosuje się specjalną maść znieczulającą, którą nakłada się w miejscu iniekcji. Ponieważ pigment jest „wstrzykiwany” dość głęboko, efektami makijażu permanentnego można się cieszyć nie tylko miesiącami, ale także latami.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Niestety trwałość zabiegu różna jest od miejsca iniekcji. Makijaż permanentny brwi wykonany w profesjonalnym studio urody może utrzymywać się nawet do 2 lat, chociaż po pierwszym nałożeniu pigmentu zdarza się, że konieczne jest umówienie się na chociaż jedną wizytę kontrolną, celem uzupełnienia barwnika. Żeby móc cieszyć się dłużej efektami zabiegu makijażu permanentnego należy właściwie pielęgnować twarz po zabiegu. Nie zaleca się korzystanie z kąpieli słonecznych, czy też solarium oraz zbyt częste stosowanie peelingów i preparatów o właściwościach złuszczających.

Poddając zabiegowi usta, średnio efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat. W przypadku makijażu permanentnego ust, chcąc przedłużyć jego trwałość, dobrze jest unikać gorących pokarmów, zup, czy też przyjmowania bezpośrednio ostrych przypraw. Dobrze jest wyrobić sobie nawyk natłuszczania ust różnego rodzaju maściami i mycia ust wyłącznie wodą. W pierwszym okresie po zabiegu warto zrezygnować z basenu i solarium. To pozwoli cieszyć się pięknym makijażem na dłużej.

Wróć do bloga
facebook