Blog

Cover Image

Kto może skorzystać z zabiegu zamykania naczynek?

Przed takim zabiegiem laserowego zamknięcia naczynek krwionośnych należy skonsultować się z lekarzem specjalistą oraz wykonać próbę laserową. Lekarz przeprowadza kompleksową ocenę widocznych przez naskórek przebarwień, po której dobierana jest odpowiednia długość promienia laserowego, rodzaj filtra, wysokość energii, ilość oraz czas trwania impulsów.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg zamykania naczynek?

Z roku na rok zabieg zamykania naczynek krwionośnych staje się coraz popularniejszy, ponieważ jest dostępny dla osób w każdym wieku. Wskazaniami do poddania się zabiegowi zamykania naczynek, są m.in.: zmiany patologiczne, pigmentacyjne oraz skórne. Najczęściej leczonymi przy pomocy laserów zmianami patologicznymi są tzw. pajączki, a także rozszerzone naczynia krwionośne, trądzik różowaty, neowaskularyzacja, naczyniaki starcze, jak również drobne pęcherzyki z krwią na uszach u osób starszych.

Do zmian pigmentacyjnych zaliczyć można: piegi, niektóre rodzaje brodawek oraz przebarwienia i wykwity, a w zmianach skórnych najczęściej leczonymi są brodawki miękkie lub starcze oraz zrogowacenia naskórka.

Zabieg zamykania naczynek przeprowadzany jest na różnych częściach ciała, chociaż są to głównie miejsca najbardziej widoczne. Zazwyczaj jest to twarz (z podziałem na konkretne, mniejsze obszary), szyja czy dekolt i przedramiona.

Kto nie może poddać się zabiegowi zamykania naczynek?

Należy pamiętać jednak, że mimo wielu wskazań leczenia, pojawia się również wiele przeciwwskazań. Z zabiegu zamykania naczynek nie mogą korzystać kobiety ciężarne bądź karmiące piersią, osoby z infekcjami skóry, łuszczycą i posiadające świeżą opaleniznę. Leczenie takie nie jest wskazane również dla osób chorujących na cukrzycę, padaczkę, choroby nowotworowe, jak również będących w terapii hormonalnej i przyjmujących leki rozrzedzające krew.

Wróć do bloga
facebook