Blog

Cover Image

Makijaż permanentny — rodzaje

Wiele kobiet marzy o tym, aby codziennie pięknie wyglądać. I nie chodzi tutaj jedynie o ubiór, ale również o wygląd twarzy. Nic zatem dziwnego, że wiele z nich codziennie pieczołowicie wykonuje makijaż, który ma poprawić ich samopoczucie i podnieść samoocenę. Czy jednak trzeba malować się codziennie? Okazuje się, że nie. Na rynku bowiem istnieje usługa makijażu permanentnego, która przypadła do gustu wielu osobom. Jakie są rodzaje makijażu permanentnego?

Makijaż całościowy czy elementarny?

Każda kobieta chce codziennie wyglądać wyjątkowo. Nic zatem dziwnego, że panie, które marzą o ponętnych ustach i idealnie podkreślonych oczach, decydują się na makijaż permanentny. Dzięki niemu nie muszą spędzać wielu godzin przed lustrem, a i tak zawsze wyglądają pięknie. 

Szukając odpowiednich rozwiązań, warto mieć na uwadze, że makijaż permanentny można wykonać na brwiach, oczach i ustach, czyli na tych elementach, które podczas codziennego malowania twarzy zajmują najwięcej czasu.

Części ciała, które może zdobić makijaż permanentny

Przyglądając się ofercie rynkowej, można zauważyć, że kosmetyczki wykonują następujące rodzaje zabiegów:

  • makijaż permanentny ust — może być wykonany jedynie na konturach warg, dzięki czemu osiąga się efekt ich powiększenia. Tego rodzaju zabieg może również uwypuklić serduszko oraz nadać ustom świeżości;
  • makijaż permanentny brwi — tutaj można wyróżnić kilka metod pigmentacji, jednak obecnie najchętniej stosowaną jest microblading, dzięki której w naturalny sposób można zagęścić brwi. Zabieg polega na ręcznym malowaniu włosków, co pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt;
  • gęste rzęsy — jak się okazuje, dzięki makijażowi permanentnemu rzęs można znacznie poprawić głębię spojrzenia. Efekt uzyskany za sprawą zabiegu sprawia, że kobieta ma idealnie wykonaną zarówno dolną, jak i górną kreskę.
Wróć do bloga
facebook