Blog

Cover Image

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym. Decydują się na niego zarówno młodsze, jak i starsze kobiety, ponieważ znacznie ułatwia on codzienność. Zabieg depilacji laserowej wykonuje się w celu trwałego usunięcia owłosienia z wybranej części ciała i powinien on być wykonywany przez specjalistkę przy użyciu wysokiej jakości sprzętu. Warto poznać lepiej tajniki depilacji laserowej.

Zasady działania depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem polegającym na trwałym usunięciu owłosienia z różnych części ciała. Zabieg ten zyskuje na popularności, ponieważ jest metodą skuteczną i bezpieczną. Do usuwania włosów używa się specjalnego lasera, który oddziałuje na cebulkę włosa. Światło płynące z lasera przenika przez skórę i uszkadza cebulkę, a także rejon wokół niej, gdzie umiejscowione są komórki macierzyste odpowiedzialne za regenerację włosa. Uznaje się, że im ciemniejszy włos, tym efekt depilacji będzie lepszy, jednak obecnie dostępne na rynku lasery, mogą poradzić sobie także z jasnymi włoskami. Pojedynczy zabieg depilacji laserowej jest krótki i w zależności od depilowanej powierzchni może trwać do około 20 minut. Laserem depilować można dowolną część ciała, w tym także twarz, ponieważ jest to zabieg, który nie wpływa negatywnie na skórę i jest dla niej bezpieczny. By całkowicie usunąć włosy, trzeba wykonać serię kilku zabiegów, a ich ilość uzależniona jest od osobistych potrzeb każdego klienta.

Zalety wykonania depilacji laserowej

Inwestycja w depilację laserową ma wiele zalet. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy warto ją wykonać, powinniśmy poznać korzyści płynące z wykonania tego zabiegu. Główną zaletą jest trwałość tej metody depilacji. Wykonanie serii zabiegów na zawsze usuwa niechciane owłosienie. Nie musimy więc poświęcać czasu na wykonywanie cyklicznych depilacji. Znikają także problemy z podrażnieniami po goleniu czy też wrastającymi włoskami. Depilacja laserowa jest również bezbolesna. Wykorzystanie najnowszych technologii i specjalnej głowicy chłodzącej sprawiają, że zabieg będzie bardziej komfortowy niż depilacja mechaniczna czy też depilacja woskiem.

Wróć do bloga
facebook